in

İmex Krem Ne İşe Yarar? Nedir? Fiyatı

İmex Krem

Imex Krem, cilt üzerinde ve yüzde kullanılabilen bir antibiyotiktir. Eczanelerden kolaylıkla temin edebileceğiniz bu krem içeriğinde bulunan tetrasiklin hidroklorür maddesi ile ciltteki bakteri ve mikropları öldürerek cilt yüzeyinde temizlik sağlamaktadır. Aynı zamanda içeriğinde kortizon bulundurmadan oldukça güçlü bir krem olarak pek çok kişi tarafından kullanılmaktadır.

Bu ürünü kullanmadan önce mutlaka doktorunuza danışınız.Burada yer alan bilgileri doktorunuza danışmadan uygulamayınız.Aksi durumunda yaşanabilecek sağlık sorunlarından dolayı sitemiz sorumluluk kabul etmeyecektir.

İmex Krem Nedir?

Imex Krem, cilt yüzeyinizde bakteri ve mikroplardan dolayı oluşabilecek sivilce ve akne problemleri, hormon kaynaklı regl, ergenlik ve hamilelik dönemlerinde oluşan akneler için onları etkisiz hale getirmek amaçlı kullanılabilen bir cilt kremidir. Krem, iltihapsız sivilceler, akneler ve yağ butonları üzerinde kullanılmaktadır ve ciltte oluşan sivilceleri 2 günde kurutmaktadır. Sivilce ve akne tedavisinde çok hızlı etki gösteren ve oldukça etkili olan bu kremi özellikle hamilelerde doktor tavsiyesi ile kullanmaları önerilir.

İmex Krem Ne İşe Yarar?

Krem, etken maddesi tetrasiklin hidroklorür olup bu madde ile ciltte oluşan sivilce ve akne problemlerinin kurutarak ve temizlemesi amacı ile ciltte kullanılan bir kremdir.Kremi yüzünüzde uygulayabilirsiniz. Özellikle hormonal olarak oluşan genellikle regl, ergenlik ve hamilelik dönemlerinde oluşabilen sivilce ve akne problemlerine karşı etkili bir kremdir.Ciltte oluşan siyah noktalar ve lekeler için kullanılmamaktadır. Yalnızca ciltteki sivilce ve akne problemleri için kullanılmalıdır. 

İmex krem Sivilce izine iyi gelir mi?

Krem daha çok lekeleri tedavi amaçlı değil de yeni çıkan ya da iltihapsız sivilce ve akneleri kurutmak için kullanılmaktadır. Bu nedenle sivilce izlerinde gözle görülür bir etki yaratmayabilir. Fakat aktif olan sivilceleriniz ve aknelerinizde gönü rahatlığı ile bu kremi kullanabilirsiniz.Kremi düzenli bir şekilde cildinizde uyguladığınızda en fazla 2 gün içerisinde etkin bir sonuç alabilirsiniz. Sivilcelerin ve aknelerin köklerini kurutarak hızlı bir etki yaratabilir ve aynı zamanda kortizonsuz içeriği ile de sık sık tercih edilen bir sivilce kremidir. 

İmex Krem Nasıl Kullanılır?

İmex Krem Nasıl Kullanılır

Krem aktif olan sivilce ve aknelerinizin üzerinde sivilceniz çıktığı an uygulayınız. Daha sonra düzenli kullanımınızda sivilce ve aknelerinizi 2 gün içerisinde rahatlıkla kurutacak ve ortadan kaldıracaktır.Kremi kullandıktan sonra güneşe çıkmamalısınız aksi taktirde cildinizde leke bırakabilmektedir. İltihaplı sivilce ve akne problemlerinde, siyah nokta ve leke problemlerinde krem kullanılmamaktadır.

Etken Maddeleri ve İçeriği

Etken maddesi tetrasiklin hidroklorür olup bu madde yardımıyla ciltteki bakteri ve mikropları etkisiz hale getirmektedir. Yoğun ve etkili olan bu kremin içeriğinde kortizon bulunmaması nedeni ile hamilelerde de rahatlıkla kullanılabilmektedir. Fakat yine de hamileler kullanmadan önce doktorlarına danışmalarında fayda vardır.

Sivilce tedavisinde kullanılan Clindoxyl Jel hakkındaki detaylı yazımıza da mutlaka göz atmalısın.Sivilceye iyi gelen diğer bir krem ise Dextrocin Krem yazımızada göz atın.Ayrıca doğal Kükürtlü Sabun kullanarakta etki sağlayabilirsiniz.

Fiyatı

İmex Krem 20 gramlık tüp şeklinde satılmakta ve güncel fiyatı 40.04 TL olarak satışa sunulmuştur.

Doktorunuza danışmadan bu ilacı almayınız ve kullanmayınız !

İlaç Prospektüsü

İlacın prospektüsü kullanım ve etken maddeler hakkında detaylar vermektedir.İlacın prospektüsüne şu adresten PDF formatında ulaşabilirsiniz.

Sizlerde kullanım sonrası yaşadıklarınızı bizlerle yazımıza yorumda bulunarak paylaşabilirsiniz.Ayrıca krem hakkında sorularınızıda yorumlarda yazabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fahriye Evcen Saç Rengi

Fahriye Evcen Saç Rengi ve Modelleri

Hadise Saç Rengi

Hadise Saç Rengi ve Modelleri