in

Kına ile Kızıl Saç Nasıl Elde Edilir?

Kına ile Kızıl Saç Elde Etmek

Kınayla kızıl saç elde etmek, çok eskiden beri kullanılan tamamen doğal, içerisinde saça zarar verecek kimyasallar bulunmayan, aksine daha parlak ve canlı durmasını sağlayacak bir yöntemdir.Yazımızda kızıl bir saç için kınayı nasıl kullanmalısınız, tarifler ve sıkça sorulan sorulara yer verdik.

Kına İle Kızıl Saç Elde Etmek

Boyayla saçınızı kızıl tonuna boyamak, kızıl rengin belli olması için öncesinde saçlarınızı oryal denilen ve saça ciddi anlamda zarar veren bir kimyasalla açmanız gerekir. Ancak saçınıza kına yakmak doğal yollardan kızıl bir ton elde etmenizi ve saçınızın zarar görmemesini sağlar. Aynı zamanda kına, aşırı yağlanan saçlar için de birebirdir. Fazla yağı kontrol altına alarak, hızlı yağlanmayı önler. 

Açık renk saçta kına, daha kızıl bir ton olurken, siyah saça yakılan kına daha doğal ve parlak bir kızıl elde edilmesini sağlar. 

Kızıl Saç İçin Kına Tarifleri

Kızıl Saç İçin Kına Tarifleri

Saçınıza kınayı sürmeden önce kınanın çok bulaşıcı ve bulaştığı yerden zor çıkan bir şey olduğunu unutmayın. Bu nedenle kına yakmadan üstünüze eski kıyafetlerinizi giymenizi tavsiye ederiz. 

En yaygın kına tariflerinden biri hakkında konuşacağız. İşte tarif:

Gereken malzemeler : Süt, ılık su, pancar suyu ve kına

Malzemelerin hepsini bir kapta dikkatlice karıştırdıktan sonra, kınanın boya kıvamına gelmesi için 9-10 saat kadar bekletin. Kınanın saçlarınızın her yerine eşit şekilde gelmesi için bir boya fırçası kullanabilirsiniz. Boyama işlemi bittikten sonra saçlarınızı streçleyip 2-4 saat arası bekleyin.

Daha koyu bir kızıl tonu elde etmek istiyorsanız 4 saat bekletebilirsiniz.

Kızıl renk severler için hazırladığımız Kızıl saç rengi yazımızı mutlaka inceleyin.Saç boyası ve modeller ile detaylı bir rehber.

Saça Kına Yakmak

Sıkça Sorulan Sorular

Kınanın İçine Ne Katılırsa Kızıl Olur?

Kınadan kızıl bir ton elde etmek için pancar suyu ya da şarap kullanabilirsiniz. 

Kına Saça Nasıl Renk Verir?

Kınanın saça verdiği renk genel olarak bakır ve kızıl tonlarıdır. Sarı saçlı birinde çok daha koyu bir kızıl olacakken, siyah saçta kına son derece güzel bir kızıl rengi bırakır.

Kına Saçta Kaç Saat Bekletilmeli?

Genel olarak tavsiye edilen süre 2-3 saattir. İstediğiniz tona göre bu süre 4-5 saati de bulabilir. Ancak gece kafaya kına yakıp yatmak, saç derisi için oldukça zararlıdır. Kına kafada 4-5 saatten fazla bekletilmemelidir.

Kınanın Daha Koyu Tutması İçin Ne Yapmalı?

Kınadan daha koyu bir kızıl tonu elde etmek için birçok yöntem vardır. Bunların en yaygını kullanacağınız malzemelerin içine bir de soğan kabuğu eklemenizdir. Saçınızdaki kızıllığı artırmak için soğan kabuklarını daha fazla koymalısınız.

Bunun dışında koyu bir kızıl tonu elde etmek için, malzemelerin içine ceviz kabuğunu kaynatarak suyunu koyabilirsiniz ya da kınaya demlenmiş siyah çay ilave edebilirsiniz. 

Kına ile ilgili ipuçlarınızı, hilelerinizi ve sorularınızı duymayı çok isteriz. Onları aşağıdaki yorumlar bölümünde paylaşın!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Nose Aesthetics

Erkek ve Kadın Burun Estetiği Arasında Bir Fark Var Mı?

Gyno Lomexin

Gyno Lomexin Fitil Ne İşe Yarar? Vajinal Mantar Tedavisi