in

Saçlarınıza Canlı Görünüm Veren Mor Şampuan

Mor Şampuan

Havalı ve dikkat çekici saçlar; tüm gücünü canlı, parlak ve dolgun olmalarından alır. Boyalı saçlar, boyandıktan sonra oldukça etkileyici görünürken zamanla o ilk günkü güçlerini kaybetmeye başlar.

Özellikle sarı, beyaz, gri, platin gibi açık renklere boyanan saçlar bir süre sonra eski canlılığını ve rengini yitirebilir. Yıkamalar sonucunda oluşan renk bozulmaları, saçın istenmeyen turuncu ve kızıl tonlarına dönmesi gibi nedenler can sıkıcı olabilir.

Siz de saçınızla ilgili böyle sorunlardan şikayetçiyseniz mor şampuandan faydalanabilirsiniz. Kuaföre gitmenize gerek kalmadan saçınızı evde tonlamanıza yardımcı olan mor şampuan sayesinde hayalini kurduğunuz canlı ve parlak saçlara kavuşabilirsiniz.

Mor Şampuan ile İlk Günkü Çekicilik

Mor Şampuan Seçenekleri

Her güne güzel ve havalı saçlarla uyanmak her kadının hayalidir. Çekici saçlara kavuşmak için özel bir bakım uygulamak gerekir ancak işlem görmüş saçlar, doğal saçlara göre daha fazla özen ister.

Özellikle açık renklere boyanan saçlar için rengi tutturmak da o rengi korumak da ayrı bir çaba gerektirir. Hatalı renk uygulamaları, kötü ürün kullanımı, saç rengi açarken bekleme süresinin doğru hesaplanmaması gibi nedenlerden ötürü saç üzerinde çiğ sarılar, dengesiz renk geçişleri, turuncumsu yansımalar oluşabilir. Bunların yanı sıra hava kirliliği, tuzlu su, klor ve güneş de saç renginin turunculaşmasına sebep olabilir.

Mor şampuan, içinde yer alan mor renk pigmentleri sayesinde saçtaki istenmeyen kızıllık ve turunculukları ortadan kaldırmayı sağlayan, yoğun yapıdaki bir şampuandır. Saçtaki sıcak yansımaları nötralize ederek daha küllü bir renge ulaşmanızı sağlar. Böylece saçlarınızı hep görmek istediğiniz o harika renk tonuna dönüştürür.

Özellikle açık sarı, gri ve beyaz gibi saç renklerine sahip olanlar için kurtarıcı görevi gören mor şampuanlar, boyalı saçların yanı sıra doğal saçlar için de kullanılabilir. Urban Care Mor Şampuan UV filtresi içeren özel formülü sayesinde güneşin zararlı etkilerini azaltarak saç rengini korumaya yardımcı olur.

Canlı saçlara sahip olan ünlülerden Fahriye Evcen Saç Rengi yazımıza da mutlaka göz atın.

Mor Şampuanın Etkileyici Gücü

Mor Şampuan Kullananlar

Açık saç rengine sahip olanların ve röfleli saçların haftalık bakım rutinlerinde mutlaka bulunması gereken mor şampuanın saç üzerinde birçok olumlu etkisi vardır.

 • İstenmeyen turunculuk ve kızıllıkları gidererek küllü bir saç rengine ulaşmayı sağlar.
 • Yanlış boyama veya saç rengi açma işlemleri sonrasında oluşan renk eşitsizliklerini giderir.
 • Çok açık renge boyanan saçları daha yumuşak bir görünüme kavuşturarak doğal bir hava yaratır.
 • Saç renginin daha canlı ve parlak görünmesine yardımcı olur.
 • Düzenli kullanıldığı takdirde saç renginin uzun süre korunmasını sağlar.

Tüm bu mor şampuan faydalarının yanı sıra onarıcı içeriğe sahip olan şampuanlar, boyamadan kaynaklı saç yıpranmalarının önüne geçerek sağlıklı bir görünüm sunar. Pantene Mor Şampuan Pro-V İpeksi Parlaklık, saç rengini canlandırırken içeriğinde yer alan Pro-V, biyotin ve ipek proteini sayesinde yıpranmış saçları onararak yumuşak ve bakımlı saçlara sahip olmanızı sağlar.

Güzellik Salonlarına Keyifli Ara: Mor Şampuan

Artık bakımlı ve havalı saçlar için sürekli güzellik salonuna gitmek zorunda değilsiniz. Mor şampuan, etkileyici saç renginizi koruduğu gibi pratikliği sayesinde sizin de devamlı kuaföre giderek zaman kaybetmenizin önüne geçer.

Saçlara özel bir bakım sunarak saç renginin korunmasına yardımcı olan mor şampuanın kullanımı, diğer şampuanlardan farklılık gösterir. Saçı temizlemekten ziyade sahip olduğu renk pigmentleri ile saçta oluşan kızıllıkları yok ederek sarının en harika tonuna ulaşmanızı sağlayan mor şampuan kullanımı sırasında şu adımları takip edebilirsiniz:

 • Saçınızı normal şampuanınızla yıkadıktan sonra avucunuza bol miktarda mor şampuan alın.
 • Avuçlarınız arasında karıştırdığınız şampuanı ıslak saçınıza eşit miktarda olacak şekilde uygulayın.
 • Saça masaj yaparak şampuanın her yere ulaşmasını ve iyice yedirilmesini sağlayın.
 • Tıpkı maske uygulaması yapar gibi mor şampuanı bir süre saçınızda bırakın.
 • Ürünün etkisini göstermesi için saçınızın ihtiyacına göre 2 ila 15 dakika arasında bekletin.
 • Saçınızın mor pigmentlerden fazlaca etkilenmemesi ve istemediğiniz bir renk almaması için kontrollü gitmeye dikkat edin.
 • Saçınızı iyice yıkayarak mor şampuandan arındırın.
 • Şampuanı haftada bir veya iki kere kullanmaya özen gösterin.

Saç bakım rutininize, Gliss 2’in1 Onarıcı Mor Saç Maskesi’ni ekleyerek hayalinizdeki mükemmel saç rengine daha kolay ulaşabilirsiniz.

Mor Şampuan ile Saçlarınızı Onarın

Havalı saçlarınızın boyamadan kaynaklı gördüğü hasarları en aza indirmek için tasarlanan onarıcı mor şampuanlar, saça nem veren yapıları sayesinde zarar görmüş saç tellerini sararak kırılmaları azaltır. İçeriğinde yer alan keratin ile saçın yeniden yapılanmasına yardımcı olarak ilk günkü parlak ve canlı rengi korumanızı sağlar.

İçerdiği UV filtresi ile güneş ışınlarına karşı da koruma sağlayan L’Oreal Paris Elseve Turunculaşma Karşıtı Mor Şampuan, saçınızdaki sıcak tonları nötralize ederken canlı ve parlak saçlara sahip olmanızı sağlar.

Göz kamaştırıcı çeşitliliği ile ihtiyacınız olan tüm kişisel bakım ve güzellik ürünlerini bulabileceğiniz Watsons mor şampuan markaları ile sizi bekliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Coldaway C

Coldaway C Nedir? Ne için Kullanılır?

Çarşaf Modelleri

Çarşaf Modelleri