in

Sinameki Otu Saça Faydası ve Kullanımı

Sinameki Otu Saça Faydası

Sinameki otu, son dönemlerde oldukça bilinen ve saçlar için birbirinden farklı kürler ve maskeler ile kullanılan oldukça şifalı bir ottur. Sinameki otu cilt çatlaklarından saç bakımına kadar birçok alanda kullanılabiliyor. Aynı zamanda sinameki otu içilerek tüketildiğinde de bağırsaklara ve kabızlık tarzı problemlere oldukça iyi gelmektedir.Yazımızda Sinameki otu saça faydası ve kullanımına yer verirken ayrıca ciltte ve çay olarak kullanımda faydalarınada değiniyoruz.

Sinameki Otu

Bitki türleri arasında oldukça tercih edilen ve adeta bir şifa kaynağı lan sinameki otu, ülkemizde Güney Akdeniz ve Ege’de yetişmektedir. Tarihi çok eskilere dayanan sinameki otu eski zamanlarda birçok cilt hastalığı ve tedavisi için kullanılmıştır. Aynı zamanda sinameki otunun içerisinde bulunan bazı bileşenler vücuttaki istemeyen parazitler ile savaşmaktadır. Şimdilerde detoks suları içerisinde vazgeçilmeyen bir içerik olan bu şifalı ot, cildiniz ve saçlarınız içinde oldukça faydalıdır. Ciltte ve saçlarda daha canlı ve parlak bir görünüm sağlamaktadır. Sinameki otu yanlış tüketildiğin de ya da uygulandığında ciltte döküntü ya da alerji oluşturabilir.

Sinameki Otu Saça Faydası

Saç ve tırnakların güçlenmesinde ve uzamasında işe yarayan ve oldukça önemli bir bileşen olan keratin, sinameki otu sayesinde vücutta üretilmesi hızlanarak saçların uzamasına, saçlardaki dökülmelerin azalmasına ve saçların daha güçlü olmasına yardımcı olur. Aynı zamanda sinameki otu saçlardaki kırıkları güçlendirerek saçlarınızın daha da gürleşmesini sağlayacaktır. Sinameki otu ve diğer çeşitli şifalı otlar ile oluşturacağınız yağlar ve kürler ile saçlarınıza maske uygulayabilirsiniz.

Sinameki Otu

Sinameki Otu Nasıl Kullanılır?

Sinameki otu genellikle çay formunda tüketilmektedir. Şifalı bir bitki çayı olarak örneğin, bağırsak sağlığına ve daha birçok şeye iyi gelmektedir. Aynı zamanda saçlarda bakım uygulaması olarak kullanmak istiyorsanız sinameki otunu kaynattıktan sonra sinameki otu yağı ile karıştırarak kendinize bir saç uzatma ve güçlendirme kürü oluşturabilirsiniz.

Sinameki Otu ile Saç Uzatma

Sinameki otu yağ formunda kür ya da maske oluşturarak saçlarda düzenli olarak uygulandığında saçların daha gür ve parlak görünmesini sağlayacak aynı zamanda keratin üretimini hızlandırarak saç uzamasını sağlayacaktır. Sinameki otu kürü oluşturarak saçlarınızı haftada 2 ya da 3 defa uygulayarak saçlarınızı uzatabilirsiniz. Kür için sinameki otu, badem yağı ve asprin kullanabilirsiniz. Sinameki otunu kaynattıktan sonra içerisine badem yağı ve asprin ekleyerek saçlarınıza maske yapabilirsiniz.

Ayrıca saç uzatmada kullanabileceğiniz diğer alternatifler olan Doğal saç uzatma yolları ve havuç maskesi ile saç uzatma yazılarımıza da şimdi göz atmalısın.

Sizlerde Sinameki otu saça faydası hakkında bilgilerinizi ve saçınızda uyguladığınız yöntem ve içerikleri bizlerle yazımıza yorumda bulunarak paylaşabilirsiniz.Ayrıca sorularınızıda yorum yaparak bizlerle paylaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fındık Kabuğu Saç Rengi

Fındık Kabuğu Saç Rengi Kimlere Yakışır? Nasıl Elde Edilir?

Fahriye Evcen Saç Rengi

Fahriye Evcen Saç Rengi ve Modelleri