in

Doğal Saç Uzatma Yolları : Saç Uzatan Kürler

Günümüz koşturmacasından, hava kirliliğinden, stresten, yetersiz beslenmeden, yanlış işlem görmekten, şekillendiriciden yıpranmış saçarlarınızın sağlıklı görünmesi, ışıl ışıl parlaması ve uzaması için doğal yollarla saç uzatma tekniklerinden faydalanabilirsiniz. Iste bunlardan bazıları ;

Doğal Yağlar ile Saç Uzatma Teknikleri

Bitkisel yağlarla saç uzatma: Jojoba yağı, badem yağı, Hint yağı, susam yağı, çam terebentin, argan yağı, susam yağı, sarımsak yağı, üzüm çekirdeği yağı, havuç ve çörek otu yağını doğal yollarla saç uzatmak için kullanabilirsiniz.Havuç Maskesi ile Hızlı Saç Uzatma yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Doğal yağlar ile saç bakımı ve yağların özellikleri hakkında bilgi almak için Bitkisel Yağlar ile Saç Bakımı yazımızı inceleyebilirsiniz.

Maske ve Kürler ile Saç Uzatma

Elma Sirkesi Maskesiyle Saç Uzatma

Sirkenin kokusundan biraz çekinebiliriz ancak sirke saçlara oldukça faydalıdır.Sirkenin saça ve saç derisine olan faydalarından en önemlisi saçta ve saç derisinde iyi bir temizlik yapması ve saç köklerinin daha fazla oksijen almasını sağlamasıdır.

Ayrıca sirkeli su ile saçlarınızı duruladığınızda, saç derisindeki yağlanmayı azaltabilirsiniz.Haftada en fazla iki kez uygulanmalıdır, çünkü saç derisinin yağlanmasını daha fazla önlemek saç derisine zarar vermemize neden olabilir.Elma sirkesiyle saçlarımızı durulamak istiyorsak yardım bardak sirke ile dört bardak ılık suyu karıştırıp saçlarımıza sürüyoruz.

Elma sirkesinin hızlı saç uzatmasının nedeni ise saçlarımızda ve saç derisinde oluşan kirlilikten kurtulmamızı sağlaması ile saçlarımızın daha hızlı uzamasına neden olmaktadır.Elma sirkesi ile durulama yapmanız saçlarınızdaki kepek sorunlarına karşıda etkili olacaktır.

Aleo vera ile Hızlı Saç Uzatmak

Afrika kökenli bir bitki olan Aloe vera hem saçlara hemde cilde oldukça faydalıdır.Saçlarımız için Aleo vera maskesi uygulamak isteyenler ve Aleo vera bitkisinini bulamayanlar eczanelerden Aleo vera jeli alabilir ve bunu saçlarında kullanabilirler.Aleo vera jeli veya maskesi saçları beslemesinin yanı sıra aşırı yağlanmayı ve kepeği önler.Ayrıca saçların dökülmesini önler ve hızlı uzamalarını sağlar.

Sinameki Kürü ile Hızlı Uzayan Saçlar

Sinameki kürünü 2-3 ay gibi bir süre uygulayarak saçlarınızı normalden çok daha hızlı bir şekilde uzamasını sağlayabilirsiniz.Sinameki Kürü malzemeleri 1 tutam sinameki otu ile bemiks ampül, su ve badem yağı.

Sinameki Kürü uygulanışı ise Bir tutam sinameki otunu bir çay bardağı suda kaynatıyoruz.Sonra süzüyoruz ve soğumasını bekliyoruz.Ilıdıktan sonra bir tatlı kaşığı badem yağı ile bir bemiks ampül ekliyoruz.İyice karşıltırdıktan sonra saç köklerine masaj yaparak uyguluyoruz ve yarım saat kadar saçlarımızda bekletiyoruz.Bu kürü haftada bir kere uygulayabilirsiniz.

Sinameki otunun saça olan faydaları hakkında detaylı bilgiler yer alan Sinameki otu saça faydası yazımızda göz atmalısın.

Vitamin ve Minerallerle Saç Uzatma

Doğal yollarla uzayan saçlarınız olması için tabi ki saçınızı dıştan desteklemekle kalmayıp çinko, biotin içeren vitaminler kullanıp , beslenmenize dikkat etmeyi de ihmal etmeyin.

Sizlerde yazımızda geçen bitkisel yağlar, maskeler veya beslenme ile hızlı saç uzatma tekniklerinde tecrübeleriniz ve bilgileriniz bulunuyorsa bizlerle, yazımıza yorum yaparak paylaşımda bulunabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Güzel Dantel Elbise Modelleri

Bitkisel Yağlar İle Saç Bakımı ve Faydaları