in

Fındık Kabuğu Saç Rengi Kimlere Yakışır? Nasıl Elde Edilir?

Fındık Kabuğu Saç Rengi

Fındık kabuğu saç rengi çok tatlı bir kumral tonu olup içerisinde az miktarda da kızıl renk bulunduruyor. İçerisindeki altın yansımalar ile güneş ışığında son derece parlak ve canlı duran bu renk aynı zamanda saçları da daha sağlıklı gösteriyor. Oldukça doğal olan bu renk aynı zamanda birçok kişinin doğal saç rengidir. Doğal ve kolay elde edilebilir bir renktir. Aynı zamanda bakımı, rengin korunması ve saç diplerine uyumlu olması ile oldukça kullanışlıdır. Saçlarınız eğer kumral ya da koyu kumral renklere yakınsa fındık kabuğu saç rengini çekinmeden deneyebilirsiniz. Fakat saç renginizi belirlerken ten renginize, göz renginize de en uygun rengi seçmeniz gerekmektedir.

Fındık Kabuğu Saç Rengi Kimlere Yakışır ?

Fındık Kabuğu Saç Rengi Kimlere Yakışır

Fındık kabuğu saç rengi genellikle açık tenli bayanlar tarafından tercih ediliyor. Fakat eğer çok esmer değilseniz ve buğday tenliyseniz de fındık kabuğu rengi size yakışacaktır. Kendinize en uygun rengi belirlemek için ten renginiz ve göz renginiz oldukça önemlidir. Aynı zamanda fındık kabuğu saç renginin sizde doğal durmasını istiyorsanız eğer kendi doğal saç renginiz bu renge yakınsa fındık kabuğu rengini saçlarınıza uygulamalısınız. Aksi taktirde saçlarınızda ve yüz ifadenizde bambaşka bir etki yaratabilir. Açık tenli kumral insanlarda ve buğday tenli insanlarda oldukça canlı, parlak ve sağlıklı duran bu renk sizlerin de favorisi olacak. Esmer tenlilerinde göz rengi, kaş rengi gibi yüzünün uyum sağlayacağı tonda ise çekinmeden uygulayabilirler. Dediğimiz gibi fındık kabuğu saç rengi; kaş rengi ve göz rengi ile uyum içerisinde olmalıdır.

Fındık Kabuğu Saç Rengi Nasıl Elde Edilir ?

Fındık Kabuğu Saç Rengi

Fındık kabuğu saç rengini elde etmek çok zor değildir. Kuaföre gitmeden kendinizde evde bu rengi kolayca elde edebilirsiniz. Fakat dikkat etmeniz gereken birkaç unsur bulunuyor. Bunlardan ilki kendinize ve saç renginize en uygun fındık kabuğu rengindeki saç boyasını bulmalısınız. Daha sonra boya içerisindeki talimatlara uygun hareket ederek saçınıza uygulamalısınız. Eğer saçlarınız çok koyu renkli ve siyaha yakınsa saç tonunuzu hafif bir açma işlemi gerçekleştirmeniz gerekebilir. Bunun nedeni çok koyu bir saç zeminine açık bir boya uygulandığında boya renginin tam net belli olmayacak olmasıdır. Fakat saçınız açık kumral, kumral, kahverengi gibi açık tonlarda ise çekinmeden boyayı uygulayabilirsiniz. Boyayı saçınızda çok fazla bekletmeden uygulamalısınız. Kutuda yazan bekleme süresinden fazla boya bekletildiğinde saç rengi istenilen renkten daha koyu olabiliyor.

Emma Stone Saçları
Emma Stone

Fındık kabuğu saç rengi birçok ünlü tarafından da tercih ediliyor. Bunun örnek isimleri; Pınar Altuğ Atacan, Emma Stone, Jennifer Lopez, Emma Watson, Selena Gomez, Irina Shayk, Kate Middleton fındık kabuğu kullanan isimlerden birkaçıdır. Sizde kendinize bu rengi uygulamak istiyorsanız ünlülerin fotoğraflarına göz atabilir ve saç rengi hakkında fikir edinebilirsiniz.

Selena Gomez Saçları
Selana Gomez
Emma Watson Saçları
Emma Watson

Fındık Kabuğu Saç Rengi Numaraları ve Boya Markaları ?

Piyasada birbirinden farklı kalite ve içerikte saç boyası markası bulunmaktadır. Sizde kendinize bu rengi uygulamaya karar verdiyseniz ve kendinize en uygun saç boyasını arıyorsanız dikkat etmeniz gereken bazı hususlar bulunuyor. Öncelikle saç boyasının saçınıza en az zararı vermesi için doğal içerikli ve içeriğinde saçı besleyen bileşenlerin olması gerekiyor. Saçlarınızın boyadan dolayı yıpranmaması içinde saçlarınıza saç kremi uygulayabilirsiniz. İşte sizler için birkaç saç boyası önerisi;

Boya Numaraları ve Fiyatları

  1. Garnier Color Naturals 7.3 Rengi; fiyatı 20.90 TL
  2. Loreal Paris Excellence Creme 6.41 Numara; fiyatı 39.90 TL
  3. Wella Koleston 7/3 Numara; fiyatı 25.90 TL
  4. Natural Colors 6d numara; fiyatı 38.90 TL

Bu saç rengini beğendiyseniz mutlaka çokça tercih edilen Kestane saç rengi yazımıza göz atmalısınız.

Sizlerde bu renk hakkında bilgi ve tecrübeniz ile konu hakkında sorularınızı yazımıza yorumda bulunarak bizlerle paylaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tarçın Bakır Saç Rengi

Tarçın Bakır Saç Rengi Kimlere Yakışır? Nasıl Elde Edilir?

Sinameki Otu Saça Faydası

Sinameki Otu Saça Faydası ve Kullanımı