in

Bakır Saç Rengi Kimlere Yakışır?

Bakır Saç Rengi Kimlere Yakışır

Bakır saç rengi oldukça iddialı ve herkese yakışmayan ya da herkeste aynı durmayan bir renktir. Bu bakımı zor ve havalı saç rengi son dönemlerde birçok kadının favorisi oluyor. Doğal saç rengi olarak da bakır saç rengi nadir bulunuyor. Fakat bakır özellikle sonbahar ve kış aylarında bayanların favori renkleri arasında yer alıyor. Bakır saç rengi kendi içinde de oldukça çeşitlere ayrılıyor ve alt tonlarına göre sıcak bakır kahve rengi ya da karamel alt tonlu bakır renk olarak birçok çeşidi bulunuyor. Bu yazımızda sizler için bakır saç rengi kimlere yakışır ve en çok tercih edilen bakır tonlarından bahsediyoruz.

Bakır Kahve Saç Rengi Kimlere Yakışır?

Bakır Kahve Saç Rengi Kimlere Yakışır

Bakır kahve saç rengi düz bakır rengine oranla biraz daha içerisinde kahvelik ve koyuluk bulunduruyor. Açık tenliler ve kumral tenlerde oldukça iddialı görülebilecek bu renk kaş ve göz renginizle uyumlu ise tüm ten renklerinde uyumlu bir görüntü oluşturabilir. Ünlülerde bu saç rengini oldukça tercih ediyor. Örneğin; Fahriye Evcen, Emma Watson zaman zaman bu saç rengini uygulamaktadır.

Bakır saç rengi nasıl elde edilir? kullanan ünlüler ve saç modelleri gibi tüm detaylar Bakır saç rengi yazımızda.Göz atmalısın !

Bakır Karamel Saç Rengi Kimlere Yakışır?

Bakır Karamel Saç Rengi

Bakır karamel saç rengi içerisinde tatlı bir karamel rengi ile bakırın o iddialı turuncu ışıltısından uzaklaştırarak daha sıcak bir tona ulaşmasını sağlar. Esmerler tarafından oldukça tercih edilebilen bu ton esmerler ve kumrallara çok yakışıyor. Sarışınlarda biraz yapay bir görüntü oluşturabileceğinden dolayı kullanılırken saç, kaş ve göz rengi uyumuna dikkat edilmelidir. 

Tarçın Bakır Saç Rengi Kimlere Yakışır?

Tarçın Bakır Saç Rengi Kimlere Yakışır

Tarçın bakır saç rengi oldukça havalı ve bakımı zor bir renktir. Açık tenliler tarafından sık sık tercih edilen bu rengi ünlülerde Elçin Sangu, Nicola Kidman gibi isimler tercih ediyor. Sizlerde kendinize uygulamadan önce saç renginin bu isimler deki duruşundan fikir alabilirsiniz.Renk hakkında tüm detaylar Tarçın bakır saç rengi yazımızda.

Bakır Kızıl Saç Rengi Kimlere Yakışır?

Bakır Kızıl Saç Rengi

İçerisinde kızıl yansımalar bulunduran ve bakır renginin hoş parlaklığıyla birleşen bu renk oldukça iddialıdır. Doğru kişilerde uygulandığında son derece havalı ve dikkat çeken bakır kızıl saç rengi en çok açık tenli bayanlara yakışıyor diyebiliriz. Bunun nedeni rengin alt tonu soğuk renklerden oluşuyor ve eğer soğuk altı tonlu açık tenli bayanlar kullanırsa müthiş bir uyum sağlayacaktır.

Yoğun Bakır Saç Rengi Kimlere Yakışır?

Yoğun Bakır Saç Rengi

Yoğun bakır saç rengi bakımı zor ve evde kendi saçınızda tutturmanız zor olan bir renktir. Eğer bu rengi uygulamaya karar verdiyseniz kendi doğal saç renginiz ile uyumluluğuna da önem vermelisiniz. Aynı zamanda bu rengin sizde doğal durması içinde kaşlarınızı da boyayabilirsiniz. Bu iddialı saç rengini genellikle açık tenli bayanlar tercih ediyor. Fakat kumral tenli bayanlara da uyumluluk sağlayabilecek bu renk uygulanırken ve kullanılırken özel bir bakım istiyor diyebiliriz.

Bakır Kumral Saç Rengi Kimlere Yakışır?

Bakır Kumral Saç Rengi

Diğer bakır rengi saç tonlarında göre esmerlerin en çok tercih ettiği bu renk alt tonunda bir sıcaklık bulunduruyor. Bu nedenle buğday ten ya da esmer tene oldukça yakışıyor. Aynı zamanda içerisindeki ışıltılarla da oldukça doğal bir görünüm elde etmenizi sağlıyor. Ünlülerden Eva Mendes, Lana Del Rey’de açık tenli olup bu rengi tercih edenler arasındadır.

Sizlerde bu konuda tecrübelerinizi, önerilerinizi ve sorularınızı yazımıza yorumda bulunarak bizlerle paylaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kükürtlü Sabun Faydaları

Kükürtlü Sabun Cilde ve Saça Faydaları

Serenay Sarıkaya Saç Rengi

Serenay Sarıkaya Saç Rengi Nedir? Nasıl Elde Edilir?