in

Kısa Saç Modelleri ve Renkleri

Kısa Saç Modelleri

Bayanların saçları konusundaki kararsızlıkları nedeniyle her gün ayrı bir sorun haline gelmiştir. Uzun saçlarda en pratik olarak kullanılan topuz modelleri hem pratik hem de şık görüntüsü ile son derece ideal modellerdir. Evde de kendiniz oldukça şık modeller yapabileceğiniz için saçlarınızın uzunluğu bu konuda sizlere büyük avantajlar sağlayacaktır.

Uzun saç modelleri ile yapılabilecek topuzlar oldukça kolaydır. Bir topuz halkası ile son derece dolgun ve şık bir topuz ortaya çıkarabilirsiniz. Özellikle saçları az olan hanımlar saçlarını topuz yaptıklarında ortaya küçük bir topuz çıkıyorsa topuz halkası sizin kurtarıcınız olacaktır. Bu topuz halkasının etrafına saracağınız saçlarınız sayesinde hem dolgun hem de göz alıcı bir saç modeline sahip olacaksınız.

 Kısa Saç Şekilleri
Kısa Saç Şekilleri

Kısa Saç Kimlere Daha Çok Yakışır

Kısa saç genelde yüz hatları yuvarlak ya da oval hanımlarda oldukça hoş duruyor. Kısa saçların birçok farklı modelinin olması bayanları kararsız bıraksa da kısa saçlarda eğer yuvarlak yüz hatlarına sahipseniz farklı kısa saç modellerini deneyebilirsiniz. Yüz hatları kare ya da köşeli tarzda olan hanımlarında rahatlıkla tercih edebileceği bu kısa saç kesimleri içerisinde öne doğru inen sivri kesimler oldukça zarif durarak yüzdeki ifadeleri daha yumuşak göstermesi açısından tercih edilmektedir. Son zamanlarda saç modasında küt ve dalgaları saçlar oldukça moda olduğu için modern bir görünüme sahip olmak isteyen bayanların sıkça tercih ettikleri kısa küt saç modelleri birçok kadın tarafından tercih edilmektedir.

Kısa Saç Renkleri

Kısa saç renkleri olarak belirli bir renk olmamasına karşın son zamanlarda uçlara doğru açılan renkler oldukça moda. Sarının her türlü tonunun kullanıldığı küt saçlarda diplerden koyu ve aşağılara doğru açılan renkler tercih ediliyor. Koyu renklerde oldukça çarpıcı bir görünüm yaratırken siyahın cazibesi hiçbir zaman yerini başka renklere bırakmıyor. Saç renklerinde biraz da ten renginin öne çıkması durumunda bayanlar her saç rengini kullanamasa da son zamanlarda ombre gibi saç modasının yaygın olması genelde bayanları sarı renge yöneltmektedir. Kısa saç renkleri içerisinde özellikle bob saçlarda sarı ve kumral tonlarının bir arada kullanılması farklı bir tarz yaratarak hanımlara oldukça değişik bir hava katıyor.

 Kısa kumral saç modelleri
Kısa kumral saç modelleri
 Kısa saç kesimi
Kısa saç kesimi
 Kısa küt saç kesimleri
Kısa küt saç kesimleri

Kısa Pixie Saç Modelleri

Bayan kısa saç modelleri içerisinde son dönemlerin en çok tercih edileni pixie modellerdir. Bu modelleri genelde her kadın kendine yakıştırarak kullanmaktadırlar. Modern ve stil sahibi kadınların daha çok tercih ettikleri bu saçlar iddialı bir görünüm yarattığı için tercih edilmektedir. Kadınların feminenliğini ve sexsepalitesini vurgulayan bu saçlar her zaman kullanılabilecek son derece pratik saçlardır. Pixie modellerin son dönemde oldukça moda olması ünlü bayanlarında bu saç modellerini tercih etmesinden de kaynaklanmaktadır.

Kısa saçlarda en çok pixie saçlar tercih edilirken bu saçların ombreli olanları da bayanların en çok tercih ettikleri arasında yer alan bir modeldir. Ombreli kısa saçlarda diplerden koyu renklerin aşağıya doğru açılması sebebiyle esmer hanımlarda rahatlıkla kullanabilmektedirler. Pixie kısa saçlarda açık tonlar kendisini daha çok göstermektedir. Yani bu saç şeklini kullanacaksanız mutlaka saç renginizi de açtırmalısınız. Daha modern bir görünüm yakalayacağınız için ombre ve pixie saç şekli sizi çok farklı gösterecektir.

Çok Kısa Saç Modeli ve Kesimi
Çok Kısa Saç Modeli ve Kesimi

Kahküllü Kısa Saç Kesimleri

Kısa küt saç modelleri de hanımların en çok tercih ettikleri arasında yer alıyor. Ancak kahkülün çok rahat olarak kullanılamaması ve her bayana yakışmaması nedeniyle biraz düşünülmesi gereken modellerdir. Yakışan bayanlara çok modern ve feminen bir görünüm kazandıran küt saçlar oldukça dikkat çeken bir tarzı vardır. Kısa saç kesimleri içerisinde bayanların yaptırmak istediği ancak herkesin cesaret edemediği nadir saç modelleridir. Yoğun kahküller kaşlarınızın hizasında olacak şekilde kesildiğinde daha şık bir görünüm sağlayacaktır.

Uzun saçtan ziyade kısa saça daha çok yakışa kahkülleri kestirmeden önce alın genişliğinize ve yüzünüzün şekline dikkat etmeniz gerekmektedir. Saçlarınız çok fazla ince ve kabaran türden değilse kahküllü küt saçları mutlaka denemelisiniz. Güzel gözlere sahipseniz ve gözlerinizin ön plana çıkmasını istiyorsanız mutlaka kahküllerden faydalanmalısınız. Eğer yüzünüz köşeli ise ve saçlarınız incecik kabaran bir türde değilse kahküllü küt saçları kullanmak sizin için oldukça mantıklı bir seçim olacaktır.

Kısa kahküllü saç modelleri
Kısa kahküllü saç modelleri
Kısa saç kesim örnekleri
Kısa saç kesim örnekleri
Siyah kısa saç modelleri
Siyah kısa saç modelleri
Gri Kısa Saç Modelleri
Gri Kısa Saç Modelleri

Kısa Küt Saç Modelleri

Kadınların uzun saçlarla uğraşmaktan bıkması ve işe giderken pratik olmak istemeleri sebebiyle bayan kısa saç modelleri her zaman tercih edilebilirliğini korumaktadır. Bu şekilde her zaman daha modern ve pratik olmayı sağlayan saçlar çok şık bir görünüm sağlamaktadır. Kahküllü veya kahkülsüz kullanabileceğiniz kısa saç modelleri içerisinde düz kesimler ve katlı kısa saç kesimleri de bulunmaktadır. Kısa saç kesimlerinde katlar oldukça zarif bir kesim ortaya çıkarmaktadır. Eğer saçlarınız gür ve kalın telli ise mutlaka katlı kesimleri tercih etmelisiniz.

Saçlarınızı her gün düzleştirmek zorunda kalmıyorsanız düz kesimleri tercih edebilirsiniz. Hatta kahkülle bu saçlara da destek verebilirsiniz. Son derece hoş bir görünüm açısından kısa ve kahküllü saçlar tarzınızla etrafınızda oldukça dikkat çekecek bir hava yaratacaktır. Saçlarınız ince telli ve kabarıyorsa o zaman katlı kısa saç modelleri sizin için daha uygun olacaktır. Bu saç modeliniz düzleştirerek de kullanabilirsiniz ya da katlarını çeşitli jöleler ve köpüklerle şekillendirerek de kullanabilirsiniz. Saç konusunda klasik kesimlerin dışına çıkmalı ve kendi tarzınızı yaratmaya özen göstermelisiniz. Bu şekilde insanlar arasında her zaman farkınız ortada olacaktır.

Saç kesimlerine dikkat etmek zorundasınız. Çünkü saçlar sizin görünümünüzün yarısını ifade etmektedir. Kısa saçlar her zaman modern bir hava yaratacağı ve pratik olduğu için her zaman tercih edebilir ve farkınızı ortaya koymak için son derece idealdir.

Şık kısa saç modelleri
Şık kısa saç modelleri

Kısa Saç Modelleri ve Kesim Örnekleri

Kısa saç modelleri arasında en güzel ve trend modeller ile yüz hatlarınıza uygun modeli seçmeli, kısa saçlar için saç renginize uygun daha güzel gösterecek modeli seçmek önemli.Kısa saçların bakımı daha kolay olduğu için yine tercih edilme nedenlerindendir.

Sizlerde beğendiğiniz kısa saç modelleri arasından seçtiklerinizi yazımıza yorum yaparak bizlerle paylaşımda bulunabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yeni Penti Plaj modelleri

Yeni sezon Tv ünitesi modelleri