in

Topuz Modelleri ve Nasıl Yapılır

Topuz Saç Modelleri ve Yapılışları

Birçok hanımın ister günlük hayatta isterse de gidilecek olan bir takım özel yerler adına topuz modelleri en şık görünen ve en fazla tercih edilen saç modelleri arasında belki de başı çekmektedir. Bir düğün ya da abiye elbise giyilecek başka bir özel gece adına bu giysiye uyacak topuz çeşitleri ya da dışarı arkadaşlar ile her hangi bir cafeye oturmaya giderken de kullanılacak topuz saç modelleri bulunmaktadır. Üstelik kuaföre gitmek yerine internet aracılığı ile bulunabilecek birbirinden farklı topuz modelleri ile herkes kendisine bir saç modeli yaratabilir.

Dağınık Topuz Modelleri

Artık birçok kadın özellikle de birçok farklı özel gecelerde dağınık topuz modelleri çeşitlerini kullanmaktadır. Üstelik bu tür saçları yapmak oldukça basittir ve pratiktir. Bu yüzden bu tür saçları evde de yapmak mümkündür. Genel olarak artık birçok kadın özellikle de doğal bir görünüm kazandırdığı için son zamanlarda en fazla tercih edilen saç modelleri arasında geçmektedir. Üstelik sadece düğün ya da daha farklı birçok özel geceler adına gidecek misafir hanımlar değil, aynı zamanda gelenler adına da dağınık topuz modelleri en fazla yapılan saç modelleri arasındadır.

Dağınık topuz saç modelleri

Dağınık Topuz Nasıl Yapılır?

Aslına bakılırsa öncelikle bir kadının yüz hatları ya da nasıl göründüğü önemlidir. Örneğin yüz hatları yuvarlak olan birçok kadın adına Dağınık Topuz Saç Modelleri oldukça hoş bir görünüm kazandırmaktadır. Ayı zamanda eğer bir kadın kilolu ise topuz yaptığı saçlarının kenarlarından az biraz salarsa o zaman hem oldukça şık görünebilir hem de daha zayıf bir görünüm kazandırabilir.

Dağınık topuz modeli nasıl yapılır

-Bunlar arasında özellikle de maşa kullanılarak yapılan ve dağınık maşalı topuz saç modelleri ismi ile bilinen ve son derece şık duran modeller bulunmaktadır.

-Aynı zamanda yanlardan dağınık bir şekilde bırakılmış hafif topuz saç modelleri de bulunmaktadır.

-Kısa olan saçlar adına dağınık ense topuzu ile tepe kısmından kabarık olarak bırakılmış ve arkadan topuz yapılmış dağınık topuz saç modelleri de vardır.

Bu ve bunlar gibi aslına bakılırsa birçok farklı saç modellerini hanımlar evde de son derece kolay bir şekilde yapabilirler.

Topuz Nasıl Yapılır?

Aslına bakılırsa bu durum biraz da el becerisine bağlıdır. Bunun için de saçların birbiri arasından son derece hafif ve hassas bir şekilde geçirilmesi ile birbirinden farklı saç modelleri elde edilebilir. Özellikle de son zamanlarda ense kısmındaki saçlar yumuşak bir şekilde birbiri arasından geçirilerek son derece hoş topuz modelleri yapılabilmektedir. Aynı zamanda maşa ile belirli bir hacim kazandırıldıktan sonra da saçlar tel tokalar aracılığı ile tutturularak güzel topuz saç modelleri yapılabilir. Bir de istenilen bir şekilde hazırlanan topuz saçların belirli noktalarından bırakılan perçemler ile de oldukça hoş bir görünüm kazandırılırken, aynı zamanda birçok değişik özel gece adına da uygundur.

Kısa Saç Topuz Modelleri

Özellikle de kısa saçlar adına yapılacak olan topuz modelleri için en çok tel toka çeşitleri yapılır. Resmi günler adına saçlar iç kısımdan yani içe doğru bükülerek birbiri ardına geçirilir ve daha sonra da tek tokalar ile tutturulabilir. Son derece şık ve zarif bir görünüm sağlanmış olur. Genel olarak kısa saç topuz modellerinde daha çok tel tokalar oldukça fazla bir şekilde kullanılır ve çok fazla aşağı doğru sarkmayan saçlar küçük küçük bükülerek istenilen bir topuz modeli yakalanabilir.

Çocuk Topuz Saç Modelleri

Tüm anneler bu konuda son derece hassas davranırlar ve kız çocuklarının düğünlerde ya da nişan ve benzeri özel gecelerde bu konuda hoş bir görünüme bürünmelerini isterler. Üstelik kız çocuklarına özel abiye giysileri içerisinde kullanılacak birbirinden değişik dağınık topuz saç modelleri ya da daha birçok değişik topuz saç modelleri bu sene oldukça moda. Bukleli bir halde başın her kısmına yapılmış bir tasarım kız çocuklarında oldukça şık durmaktadır.

Çocuk Topuz Modelleri

Aynı zamanda uzun saçlar için başın arka kısmında toplanmış ve tutturulmuş halde, kalan saçlar da yine arka kısımdan aşağıya doğru maşa ile dalgalı şekle sokulmuş saçlar düğünler adına en tercih edilen topuz saç modelidir. Bir de alın ve ense kısmındaki tüm saçlar orta noktada birleştirilmiş bir şekilde yapılan topuz modelleri de yine kız çocuklarında en fazla kullanılan saç modelleridir.

Topuz Saç Modelleri

Pratik ve Basit Topuz Modelleri

Pratik topuz modelleri

Günlük bir yaşam içerisinde özellikle de uzun saçlara sahip kadınların en büyük kurtarıcısı kuşkusuz topuz olarak yapılan saç modelleridir. Bu tür saç modelleri acil bir şekilde duyulduğunda ya da her hangi bir yere giderken saç yapmak zor geldiği zamanlarda hem şık duran ve kolay yapılan saçlardır. Bu tür saçlar içerisinde çok fazla karıştırmadan saçlar hafif bir şekilde içeri doğru sokularak bir takım küçük tokalar ile tutturulmak sureti ile son derece şık bir topuz şekli yakalanabilir. Aynı zamanda kadınlar tarafından son zamanlarda en çok kullanılan topuz saç çeşitleri arasında özellikle de uzun saçlar bir araya getirilerek içinden geçirilecek kalın bir lastik toka ile daha sonra da çift taraflı olarak yapılan saçlar sayesinde son derece kolay bir şekilde bir topuz saç modeli yaratılabilir.

Abiye Topuz Modelleri

Düğün topuz modelleri

Düğün ya da birçok farklı özel geceler adına birbirinden farklı abiye elbise çeşitleri hanımlar adına vazgeçilmezdir. Bununla birlikte birçok değişik aksesuar ile birlikte elbette en önemli durumlardan biri hiç şüphesiz yapılacak olan saç modelidir. Bunun için de genel olarak hanımların büyük bir çoğunluğu topuz saç modellerini kullanmaktadır. Bunlar arasında dağınık topuz modelleri en fazla revaçta olan saç modelleri arasında geçmektedir. Özellikle de uç kısımları maşa ile yapılan hafif dağınık saçlar arkaya doğru gerilerek yine arka kısımda tutturulması ile oldukça hoş bir görünüm yakalanmaktadır. Ayrıca yine alın, kenar ve ense kısmındaki tüm saçlar bir araya getirilerek birleştirilen saçların aynı zamanda uçları hafifçe salınarak yapılan bir saç modeli ile son derece hoş bir görünüm yapılabilir.

Örgülü Topuz Saç Modelleri

Örgülü Topuz Saç Modeli

Özellikle de kır düğünleri adına birçok farklı gelin adayının en çok tercih ettiği modeller arasında geçen bu topuz saç modelleri bu tür açık ve rüzgârlı alanlarda en doğru tercih olarak ön plana çıkmaktadır. Aynı zamanda saç yine tepe kısmından örgü şeklinde yapılarak son derece hoş bir görünüm yakalanabilir. Bu tür saç modelleri diğer bir yandan havuz kenarlarında yapılan saçlar adına da oldukça hoş bir görünüm sağlamaktadır.

Yandan Topuz Modelleri

Yandan topuz modelleri

Birçok farklı topuz modelleri arasından özellikle de son zamanlarda asimetrik topuz modelleri en çok kullanılan topuz saç modelleri arasında geçmektedir. Topuz saçlarda değişikliği sevenler için bu tür saç modelleri oldukça fazla bir şekilde kullanılmaktadır. Üstelik yandan yapılan topuz modelleri aynı zamanda sade görünüm ile günlük yaşam içine de oldukça çok kullanılırken, birçok farklı özel gece için de üzerine serpiştirilmiş simlerin ışığı altında son derece şık bir görünüm kazandırmaktadır. Bütün bu topuz saç modelleri arasından her bayan istediği her hangi bir modeli seçebilir ve kullanabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göbeği Gizlemek İçin Nasıl Giyinmeli

Kış Kombinleri Bayanlara Özel En Güzel Kombinler