in

Küllü Kumral Saç Rengi

Küllü Kumral Saç Rengi

Küllü kumral saç rengini denemeyi hiç düşündünüz mü?  Sizler için bu renk hakkında kimlere yakışır, nasıl elde edilir, bakımı nasıldır ve uygulayabileceğiniz renk tonları ve saç modellerini yazımızda sizlerle paylaştık

Etkili ancak abartı görünmeyen bir saç rengi elde etmek istiyorsanız küllü kumral doğru bir seçim olacaktır.Kumral saçlarınıza biraz grimsi bir görünüm katarak farklı ve nadir bir görünüm kazanabilirsiniz.Bazılarınız bu grimsi görünüme hazır olamayabilirler.50’li yaşlarda olanlar hiç çekinmeden bu renk tonunu uygulayabilir.Ve tabiki de genç kızlar arasında değişim düşünenler içinde harika bir seçenek olarak karşımıza çıkıyor.

Küllü Kumral Saç Rengi Kimlere Yakışır?

Size yakışan saç rengini bulmak için en önemli etken gözleriniz ve teninizin rengidir.Göz renkleri arasından mavi, yeşil ve kahverengi olanlarda bu saç rengi oldukça uyumludur.Tabi dahada önemlisi ten renginiz.Açık renli ve pembe tonlu olanlarda bu renkler oldukça iyi duruyor.Tabi uygulayacağınız renk tonuna göre de farklılıklar olacaktır.Bu rengin açık ve koyu tonları mevcut.Bu sebeple ten rengi koyu olanlarda da koyu renk küllü kumral rengini tercih edebilirsiniz.

Küllü Kumral

Küllü Kumral Saç Rengi Nasıl Elde Edilir?

Doğal kumral saç rengi ile grimsi rengin karışımı ile elde edilen küllü kumral, profesyonel kuaförler dışında evde de elde edebileceğiniz bir renk.

Farklı markaların ürünleri arasında tonu size yakışabilecek ve beğendiğiniz ürünü alarak evde boyama yapabilirsiniz.Burada dikkat etmeniz gereken saçlarınızda rengin tutması için açık renk tonlarını yakalamalısınız.Yani koyu renk boyalı saçlarınızın üzerine yapmak yerine açık renk tonlarında saçlarda denemeniz çok daha doğru sonuçlar almanızı sağlayacaktır.

Eski boyanızdan kurtulmak için boya sökücü ürünler kullanabilirsiniz.Örnek vermek gerekirse L’Oreal Paris Colorista Saç Boya Çıkarıcısı ürününü deneyebilirsiniz.

Bunun dışında sülfat bakımında zengin bir şampuanla saçlarınızı yıkamanızda saçlarınızdaki boyanın hafiflemesinde faydalı olacaktır.

Boyadan kurtulan saçlarınızı saç açıcı ürünleri ile tonunu hafifletebilir ve ardından küllü boyanızı uygulayabilirsiniz.Bu şekilde daha iyi sonuçlar alınacaktır.Önemli noktaları belirttik, bunun haricinde hazır boyaların kullanım talimatları ürün üzerinde zaten bulunuyor.Yani boyama işin kolay kısmı diyebiliriz.Zor olan boyamaya saçları hazır hale getirmek.

Bob Kesim Küllü Kumral
Bob Kesim

Saç Bakımı

İstediğiniz renk tonunu yakaladınız ve kalıcılığını arttırmak istiyorsanız saç bakımı bu durumda oldukça önemli.Daha uzun süre ilk günkü renk tonunu korumak için yapmanız ve dikkat etmeniz gereken bazı durumlar var.

Belki daha önce kozmetik reyonlarında karşılaştınız ancak fark etmediğiniz gümüş şampuanı istediği küllü renk tonunu korumada kullanabilirsiniz.Boyalı saçlarınızda kullandığınızda küllü tonu daha belirgin tutmak ve solmasını önlemek için iyi bir seçenek.Mor bir rengi bulunan şampuan ilk görünüşte sizi şaşırtabilir.

Şampuanı direk kullanmıyoruz.Gümüş şampuanı 2 ila 1 oranında renkli saçlar için alabileceğiniz normal bir şampuan ile karıştırarak kullanmalısınız.Kullanım sıklığı olarak ise haftada bir kez uygulamanız yeterli.Ve çok uzun süre saçlarınızda şampuanı bekletmeyin.Tabi satın alacağınız şampuanın kullanım talimatlarında da detaylar yer alacaktır.

Saçlarınızı her gün yıkamayın, gün aşırı yıkayarak daha iyi olacaktır.Zaten boyalı saçlarınız normal saçlara göre daha az yağlanır.Bu sebeple her gün yıkamanıza da gerek kalmayabilir.

Yaz aylarında saçlarınızı güneşten uzak tutmanızda önemli.Şapka kullanabilir ve daha çok gölgede kalarak saç renginizin ömrünü uzatabilirsiniz.

Küllü Kumral Saç Renkleri ve Modelleri

Sevilen ve etkili bir renk olarak karşımıza çıkıyor ve ombre, balyaj gibi uygulamarda da çokça kullanılıyor.

Açık Küllü Kumral

Açık Küllü Kumral
Açık Renk
Çok Açık Küllü Kumral
Çok Açık

Yoğun Küllü Kumral

Yoğun Küllü Kumral
Yoğun

Küllü Kumral Ombre

Küllü Kumral Ombre

Balyaj

Küllü Kumral Balyaj

Ayrıca farklı renk ve ton arayışında olanlar karamel saç rengi ve yine tercih edile renkler arasında bulunan kestane saç rengi yazılarımıza göz atabilirler.

Sizlerde bu renk ile ilgili olarak deneyim ve tecrübelerinizi yazımıza yorumda bulunarak bizlerle paylaşabilirsiniz.Özellikle evde kullandığınız boya markaları ve numaraları hakkında da paylaşım yapmanız çok yararlı olacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ginkgo Biloba Faydaları

Ginkgo Biloba Faydaları Nelerdir? : Detaylı Rehber

Gülben Ergen Saç Modelleri

Gülben Ergen Saç Modelleri